image
image
image

Де студент може знайти стажування у Словаччині

Словацькі державні університети відомі не лише завдяки безкоштовному навчанню для всіх студентів, але й якісній освіті, яка максимально орієнтована на практику. Тут приділяють велику увагу цьому у самих університетах, де є необхідні лабораторії, кабінети та центри для практичної підготовки студентів. І плюс до цього є додаткові програми та проекти, в яких студенти можуть брати участь як у рамках навчального процесу, так і вже за межами університету. 

Варіанти стажувань

Навіщо студентам може знадобитися стажування у Словаччині, особливо для іноземних студентів? Це чудовий бонус для вашого майбутнього резюме, тому що роботодавці цінують молодих фахівців, які під час навчання мали різні активності, участі у проектах, конкурсах тощо.

  • Міжнародна програма стажування. Це найпростіший варіант, тому що ви подаєте заявку, яку оплачуєте, і вам знаходять різні доступні варіанти. Але в той же час це і найдорожчий варіант – потрібно буде заплатити не лише за подачу, але також ви берете на себе всі витрати та самостійно сплачуєте проживання, харчування та проїзд.
  • Програма AISEC – це не лише можливість стажування, а й волонтерства, до того ж цей варіант менш витратний – її учасники можуть претендувати на стипендію на проживання.
  • Урядові програми – один із найвигідніших варіантів, але все знаходити потрібно буде самостійно. Тобто ви шукаєте гранти та програми, які спонсорує уряд, звертаєтесь до них і вже далі намагаєтеся отримати заповітне місце.

Самостійний пошук стажувань: з чого розпочати?

Насамперед ви можете зайти на сайт вашого університету до розділу під назвою “співпраця” (spolupráca), де зазвичай прописані основні організації та проекти, з якими співпрацює навчальний заклад. Після цього потрібно звернутися до студентського відділення свого факультету. У країнах Європейського Союзу існує велика кількість різних стажувань, програм та грантів. Оскільки університети активно співпрацюють з різними організаціями-співробітники вашого факультету повинні бути в курсі актуальних пропозицій.

Якщо ви чітко знаєте, який напрямок шукаєте, з якими умовами та на який термін, тоді одразу можете під час розмови або у листі це позначити. У в тому випадку якщо ні – попросіть надати всю можливу інформацію і тоді проаналізувавши все, зможете вибрати для себе найкращий варіант.

Коли через університет ви не змогли знайти відповідний варіант, тоді залишається інтернет і соціальні мережі. Тут важливо володіти словацькою мовою на хорошому рівні, щоб чітко розуміти опис програми, сферу діяльності та умови.

Можливості у Кошицькому технічному університеті

Цей університет відомий як у самій Словаччині, так і за її межами. Технічний університет у Кошице є одним із найбільших у країні і сьогодні головну конкуренцію йому може скласти хіба що Словацький технічний університет у Братиславі. Він включає в себе 9 факультетів, один з яких знаходиться в місті Прешов.

Чому ми говоримо про Технічний університет у Кошице, коли розмова йдеться про варіант стажування? Тому що для тих, хто хоче здобути максимум від своєї освіти та для своєї майбутньої спеціальності – цей вищий навчальний заклад буде ідеальним варіантом. По-перше, це добре облаштовані лабораторії, де студенти вже з перших курсів можуть залежно від своєї спеціальності створювати, проектувати та моделювати.

По-друге, університет допомагає своїм студентам з пошуком місця проходження практики в різних компаніях, фірмах та заводах, при цьому нерідко талановиті та працелюбні студенти отримують вакантні місця для подальшого працевлаштування. Це пов’язано з тим, що Технічний університет у Кошице має величезну кількість партнерів серед різних підприємств, і багато роботодавців знають, що випускники цього навчального закладу є своєрідним знаком якості.

По-третє, Факультет виробничих технологій (FVT), який розташований у місті Прешов, має унікальну програму SPICE (Student Programme of Integrated Company Education), яка дає можливість перевірити свої практичні знання. Мета програми – запросити студентів останнього курсу другого ступеня освіти (inžinierske studium) на щонайменше тримісячне стажування, пов’язане з розробкою майбутньої підсумкової дипломної роботи, у компанії у Словаччині та Чехії. У цьому випадку студенти, перебуваючи безпосередньо на виробництві, можуть писати роботу, ґрунтуючись на реальному підприємстві, спираючись на його основну діяльність, а також усе, що з нею пов’язано (показники, продуктивність, витрати тощо).

Практика як частина навчального процесу

У кожному університеті Словаччини до освітнього плану включено практику. Її десь більше (наприклад, як у майбутніх пілотів чи працівників медичної сфери), а десь менше (перекладачі, вчителі, економісти). Найчастіше університети допомагають своїм студентам знайти місця для проходження практики. І це чудова можливість, якщо вам там сподобається, пройти додаткове стажування або навіть отримати місце для майбутнього працевлаштування.

А якщо розглянути стажування не у Словаччині?

Студенти, які вже навчаються у Словаччині та не бояться йти далі, можуть скористатися шансом та спробувати пройти стажування в іншій країні. Серед доступних варіантів можна виділити декілька:

  • програма CEEPUS

Це Центральноєвропейська програма обміну для університетських досліджень (CEEPUS) створена для мобільності студентів, докторантів та викладачів із різних країн. Її основне завдання полягає в тому, щоб дати можливість розвивати співпрацю між словацькими та зарубіжними університетами шляхом створення академічних мереж, у рамках яких відбувається науково-дослідницька співпраця.

Завдяки участі у програмі, студенти мають можливість отримати подвійний або спільний диплом, а також розвивати навчальні програми. В рамках програми CEEPUS також можлива організація екскурсій та літніх шкіл, координаційних зустрічей та мовних курсів, які доповнюють професійну та наукову співпрацю університетів-партнерів.

Erasmus +

 Про цю програму хоча б раз чули майже всі, оскільки вона досить відома і поза Євросоюзом. Erasmus+ розвиває співпрацю між країнами, забезпечуючи обмін студентів та викладачів по всьому світу. Програма сприяє академічному розвитку, а також дослідженням якості освіти, отриманих у країнах, що беруть участь у програмі. Завдяки ній студент може поїхати на навчання на термін від двох місяців до півроку до обраного ним університету і там пройти стажування. Такий досвід – це можливість завести нові та корисні знайомства, оцінити якість освіти ще однієї країни та отримати важливий досвід для особистого розвитку.