Медична освіта в Словаччині: навчаємось з задоволенням! - Free Student Slovakia

Медична освіта в Словаччині: навчаємось з задоволенням!

blog image

Медична освіта в Словаччині: навчаємось з задоволенням!

Мрієте отримати престижну вищу медичну освіту в одній з країн Європейського Союзу? Вибираєте серед доступних варіантів? Ми радимо звернути увагу на Словаччину. 

Це — відносно молода країна, яка останнім часом стрімко набирає популярності серед абітурієнтів в медичні вузи. Російсько- та україномовні студенти частенько вибирають саме місцеві заклади. Адже Словаччина — це центр європейської освіти. 

Чому так вийшло, розглянемо далі, провівши порівняльний аналіз популярних напрямків для навчання: Польщі, Чехії та Німеччини. 

Польща 

Польща — це одна з найпопулярніших країн серед українських абітурієнтів. Її уряд постійно заохочує та агітує майбутніх студентів-медиків, запрошуючи їх до себе. За останні 15 років ця країна вийшла на перше місце за кількістю іммігрантів з України.

Плюси навчання в Польщі:

 1. Вступ після 11 класу. 
 2. Транспортне сполучення.
 3. Відсутність плати за навчання для абітурієнтів з картою поляка.
 4. Посвідка на постійне проживання.
 5. Якість освіти.

Недоліки: 

 1. Оплата за навчання студентам без карти поляка.
 2. Вступні іспити в державних вузах.
 3. Високий конкурс для вступу.
 4. Мінімальна можливість отримати гуртожиток.
 5. Плата за кожну перездачу.

Розглянемо недоліки трохи докладніше. Багато хто думає, що велика перевага навчання в Польщі — відсутність вступних іспитів. Насправді такий варіант вступу можливий тільки для приватних вузів. Навчання в Польщі для українців — платне. Виняток: студенти з картою поляка, яка видається тільки в разі документального підтвердження польського походження. Уроки проводяться або польською, або англійською мовами. Причому курси для їх вивчення — платні. 

Чехія

Чехія пропонує українцям безкоштовну освіту. Але щоб потрапити в університет, необхідно отримати сертифікат знання чеської мови на рівні B1-B2. Іспит складається ще до закінчення 11 класу: в цю країну майже неможливо вступити без тестів. Абітурієнт повинен підтвердити рівень знань з загальних дисциплін. Цей тест досить складний для українців. Також пропонується профільний іспит SCIO.

Нострифікація диплома про повну загальну середню освіту проводиться після проходження додаткових екзаменів. У них включаються декілька шкільних предметів, але чеською мовою. 

А ще, проживання у гуртожитку в Чехії — дуже дороге «задоволення». Але умови там досить комфортні. 

Німеччина

Українські абітурієнти вибирають Німеччину частіше, ніж інші країни. Вона славиться хорошою медичною освітою в університетах. А згодом випускників чекає великий попит з боку роботодавців.

Запам’ятайте — вступити відразу після 11 класу в Німеччину майже неможливо. Необхідно мати знання мови на рівні B2 або пройти місцевий підготовчий курс. Також кожен абітурієнт запрошується на співбесіду і складає спеціальний іспит. 

Навчання в країні — безкоштовне, а ось за підготовчий курс доведеться платити. Але все окупається тим, що після проходження стажування в Німеччині у випускника медичного вузу з’являється реальна можливість залишитися в цій країні. 

В результаті ми отримуємо:

 1. Навчання в мед. вузах Польщі — платне. 
 2. Чехія вимагає тест з мови на рівень B1-B2 і хорошу підготовку до іспитів.
 3. Німеччина пропонує якісну освіту, але вступити туди непросто. А рівень життя в країні вимагає великих грошових вкладень. 

Вихід: навчання в Словаччині. Адже воно доступне кожному.

Переваги Словаччини

У Словаччині спрощені вступні іспити для медиків. Причому не тільки в приватних, а й в 80% державних вузів. За навчання платити не доведеться взагалі. Пари проходять словацькою або англійською мовою. Але абітурієнту пропонується безкоштовний навчальний курс. Посвідка на проживання в Словаччині, котра надається кожному студенту, дозволяє отримати громадянство країни. До речі — цей документ можна продовжити на 9 місяців після закінчення магістратури в медичному університеті. За цей час ви зможете з легкістю знайти роботу. Зверніть увагу: кожен український студент в Словаччині в першу чергу отримує гуртожиток.

Також з явних переваг варто відзначити відсутність плати за перескладання іспитів. Студент може три рази писати один і той же тест, а термін вибирає він сам.

Ну і не можна не згадати про якість медичної освіти. У Словаччині вона об’єктивно краща, ніж в Польщі або Чехії. Також країна щільно співпрацює з іншими членами ЄС в плані обміну кадрами. Вам можуть запропонувати працевлаштування в інших країнах, наприклад у Німеччині.

Словацькі державні медичні університети приймають навіть іноземних студентів з атестатами про повну загальну середню освіту. Також ви отримуєте відмінні можливості, якщо є молодим фахівцем (бакалавром, магістром).

Тепер розглянемо переваги навчання в Словаччині докладніше. 

Відсутність плати за навчання

Навчання для іноземних студентів-медиків в університетах Словаччини — абсолютно безкоштовне. Звичайно, платити доведеться. Але не за семестри, а за курси словацької мови й це можливо зробити ще в рідній країні. 

До речі. Ви записуєтесь на них тільки в тому випадку, якщо маєте таке бажання. Адже зараз більшість університетів не вимагають складати іспит зі словацької мови або надавати сертифікат про її рівень. Нажаль, саме студентів-медиків це не стосується, хіба що ви маєте запасний варіант для вступу.

Спрощені вступні іспити

Звичайно, під час вступу на лікарський факультет потрібне проходження вступних іспитів. Але вони — значно спрощені, навіть у порівнянні з тестами українських вузів. Також, у Словаччині абітурієнти можуть реєструвати необмежену кількість заяв. Тому можливість вступу на факультет без вступних іспитів залишається надійним «запасним варіантом».

Медичні дипломи словацьких університетів визнаються всім світом

Вища освіта в Словаччині відповідає кращим європейським та світовим стандартам. Дипломи, видані державними навчальними закладами визнаються всюди. Вони не підлягають нострифікації. Ви зможете знайти роботу в усіх країнах Європейського Союзу, США, Канаді, Великобританії, Австралії, Новій Зеландії. Ви отримуєте не тільки хороший диплом, але і високу якість знань, можливість оволодіння іноземними мовами, а також прекрасні перспективи для подальшої кар’єри.

Посвідка на проживання з правом офіційного працевлаштування

Словаччина — практично єдина країна в Євросоюзі, яка видає іноземним студентам дозвіл на проживання в країні з правом на працевлаштування. Ви зможете не тільки покривати витрати на їжу та одяг, а й відвідати всю Європу, побувати на різних заходах та об’їздити країни Євросоюзу.

Можливість швидко вивчити мову

Дуже важливою і суттєвою перевагою отримання медичної освіти в Словаччині є спорідненість і близькість словацької мови українській чи російській. Це полегшить вам період підготовки до вступу в медичний і власне навчання в університеті.

Швидка інтеграція в суспільство

Щоб з комфортом перебувати у чужій країні, вам потрібно володіти мовою та налагодити суспільні контакти. Словаччину в цьому плані можна назвати просто унікальною. Місцеві жителі мають дуже близький і зрозумілий нам менталітет. Тобто іноземні студенти легко адаптуються і знаходять нових друзів.

Безпека

Словаччина — країна з найнижчим рівнем злочинності в Євросоюзі. Тут взагалі не існує терористичних загроз. У Словацької Республіки маленька територія. У місцевого населення існує певна однорідність. Тому тут немає ніяких суттєвих конфліктів: територіальних, міжнаціональних і релігійних. У вишах практично відсутня корупція. 

Високий рівень життя

У Словаччині низький рівень цін на харчові продукти та товари повсякденного користування, якщо порівняти їх з іншими країнами Євросоюзу. Також тут доступні освіта та нерухомість. А от якість життя в Словаччині є досить високою. Всесвітній рейтинг WGEO поставив цю державу на 36 місце. Далі йдуть Польща і Литва. За останні 10 років рівень життя тут виріс найбільше серед країн Вишеградської четвірки. Демократія та темпи розвитку ринкової економіки — на 7 місці серед 125, якщо вірити німецькому незалежному агентству Bertelsmann. 

Словацька Республіка має гарні перспективи економічного розвитку: за останні роки вона демонструє інтенсивне зростання ВВП, а іноземні інвестори активно вкладають гроші в економіку.

Важливим аргументом при виборі місця для навчання є безпосередньо сама Словаччина. Це дуже гарна країна. Її називають «перлиною Європи». Тут дивовижно красиві ландшафти, вражаючі вершини Високих і Низьких Татр, печери, гейзери, кришталево чисті озера, численні середньовічні замки та старовинні містечка, гірськолижні та термальні курорти. Тут затишно жити та навчатись.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зателефонувати