Які потрібні документи при вступі у ВНЗ Словаччини та до чого варто готуватися Free Student Slovakia

Які потрібні документи при вступі у ВНЗ Словаччини та до чого варто готуватися

blog image

Які потрібні документи при вступі у ВНЗ Словаччини та до чого варто готуватися

До чого готуватись при вступі у ВНЗ Словаччини або збираємо документи правильно

На перший погляд, вступити в словацькі ВНЗ досить просто. Насправді тут є власний алгоритм, котрого необхідно дотримуватися для того, щоб почати навчання. Він включає не тільки в’їзд в дану країну або проживання в ній, а й подачу цілого переліку документів, вивчення внутрішніх правил навчального закладу та багато іншого.
Всього існує 9 етапів, які повинен пройти абітурієнт для вступу до Словаччини. Їх ми опишемо коротко, детально зупинившись виключно на переліку необхідних документів.

Етапи, які доведеться пройти абітурієнтові для вступу

Все починається так само як і в рідній країні. Спершу ви вибираєте університет, факультет і спеціальність. Переваги Словаччини в тому, що ви можете подавати необмежену кількість заяв до ВНЗ. Тобто, в будь-якому випадку зможете зачепитися в цій країні, якщо не пройдете в пріоритетний університет та спробувати вступити в нього в наступному році.

Другим етапом є підготовка документів. Про неї ми докладніше розповімо трохи нижче.

Третім етапом є власне подача документації. Для кожного словацького ВНЗ існують індивідуальні вимоги. І для того, щоб забезпечити правильний формат подачі та оформлення документів ми рекомендуємо вам попередньо з’їздити в університет або звернутися до професіоналів. У деяких вузах, наприклад, вимагають додатковий переклад всіх паперів на словацьку мову. В інших — знадобиться заповнити спеціальну анкету.

Четвертий етап полягає в отриманні підтвердження від ВНЗ про те, що ви зараховані. Спеціальна комісія детально розглядає документацію і повідомляє своє рішення. Найчастіше документ приходить звичайною поштою з травня по червень.
П’ятий етап називається «нострифікація» або іншими словами — переклад та затвердження. Проводиться вона в представництвах Міністерства Освіти й Науки України. Полягає процедура в апостилізації атестату і додатку. Переклад повинен бути здійснений у судового перекладача. Далі документація відправляється в Словаччину, де засвідчується Міністерством Освіти.
Шостим етапом можна назвати вивчення мови. Ми рекомендуємо це зробити, оскільки навіть якщо у ВНЗ це вам на перших порах не знадобиться, вам доведеться спілкуватися з людьми та налагоджувати побут в чужій країні, Досить чотирьох місяців або 60 академічних годин для того, щоб отримати рівень А2.

Сьомий, восьмий і дев’ятий етапи здійснюються вже власне після переїзду до Словаччини. Це, наприклад, оформлення посвідки на проживання, для якої необхідні довідки:

⦁ з банку,
⦁ про несудимість,
⦁ про те, що ви вчитеся в університеті,
⦁ про проживання в гуртожитку.

Також необхідно докласти дві фотографії формату три на чотири та пройти консультацію для отримання посвідки на проживання.

Зверніть увагу! Вам доведеться зареєструватися в електронній навчальній інформаційній системі, отримати студентську картку і розібратися в правилах отримання словацької освіти. Це і є восьмим етапом. Останнім кроком буде поселення в гуртожиток. Воно відбувається практично відразу ж після отримання підтвердження про зарахування.  Студенту бронюється місце, але жити в кімнаті можна тільки з вересня.  Тепер трохи про те, які документи необхідні власне для вступу.

Документи для вступу до університету Словаччини

Звичайно, в кожному ВНЗ є свій унікальний перелік документів, котрий розглядається індивідуально. Але існують стандартні папери, необхідні в обов’язковому порядку.

Для учнів 11 класу

Тобто, для тих, хто все ще є школярем. Для них перелік виглядає так:⦁ Оцінки за восьмий, дев’ятий, десятий і перший семестр 11 класу.

⦁ Грамоти, сертифікати за 10 і 11 класи (можна копії).
⦁ Автобіографія, в якій будуть вказані всі важливі моменти з особистого та шкільного життя абітурієнта.
⦁ Біометричний закордонний паспорт (копія).
⦁ Довідка про проходження медогляду.
⦁ 4 фотографії формату 3 на 4.

Все текстові документи повинні бути переведені на словацьку мову і завірені у відповідних органах.
Для студентів коледжів і абітурієнтів, які закінчили школу

Якщо у вас вже є атестат, список документів для вступу трохи змінюється. Він виглядає так:

⦁ Атестат і додаток.
⦁ Виписка оцінок за восьмий, дев’ятий, десятий і одинадцятий класи.
⦁ Тим, хто навчається в коледжі, необхідно надати довідку з випискою оцінок за перші два курси.
⦁ Сертифікати, грамоти, подяки.
⦁ Довідка про проходження медичного огляду.
⦁ Автобіографія, написана у вільній формі.

Список доповнюється невказаними тут документами з попереднього підпункту.

Молодим фахівцям, які закінчили ВНЗ

Якщо порівнювати цей список з попередніми двома підпунктами, можна виявити лише одну відмінність. Вам знадобиться не атестат і додаток, а диплом і виписка оцінок з ВНЗ.
У деяких університетах потрібні й інші документи, наприклад, страховка, вже оформлена посвідка на проживання і т.д. Обов’язкові — нострифікація та апостилізація.
І, якщо ви розумієте, що не впораєтеся зі збором всіх документів самостійно, ми рекомендуємо вам звернутися до професіоналів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зателефонувати