image
image
image

Медична освіта у Словаччині: найкращі університети та можливості для студентів

Ні для кого не секрет, що медицина – один із найскладніших напрямків. Абітурієнтам необхідно задовго готуватися як до самого вступу, так і до подальшого навчання.

Це пов’язано з тим, що медична освіта в Словаччині вимагає для вступу до більшості університетів складати вступні іспити. Це означає, що абітурієнту необхідно приділити велику увагу вивченню словацької мови для того, щоб знати термінологію, розуміти завдання та питання на самому іспиті. Плюс до цього, потрібно підготуватися до вступних іспитів, які влаштовує обраний абітурієнтом університет. Можна купити спеціальні підручники з тестами та готуватися за ними, щоб було більше шансів на успішний вступ. Відразу скажемо, що майбутнім медикам доведеться докласти трохи більше зусиль, ніж абітурієнтам інших напрямів, але якщо це ваше – воно того варте!

Вчитися на медичних спеціальностях потрібно 3 роки на бакалавріаті та 2 роки на магістратурі. Це напрям, де бажано закінчити і магістратуру також. Тим самим випускник збільшує свої шанси на успішну кар’єру.

Де можна отримати медичну освіту у Словаччині?

Прешівський університет у Прешові, факультет охорони здоров’я

Цей факультет – визнаний навчальний заклад, який відомий як у Словаччині, так і за її межами. Його історія розпочалася ще у 2002/2003 навчальному році, оскільки це був перший факультет, який навчає та готує до подальшої роботи медичних працівників за програмою, встановленою директивами Європейського Союзу.

Завданнями факультету охорони здоров’я є: забезпечення якісної освіти, впровадження нових та сучасних методів навчання, постійна робота щодо покращення взаємодії між викладачами та студентами, а також тут роблять наголос на індивідуалізації навчання.

Сьогодні на факультеті існує 7 напрямів денної форми навчання, серед них:

 • фізіотерапія;
 • акушерство;
 • лабораторні методи дослідження у охороні здоров’я;
 • медсестринство;
 • радіологічна медична техніка;
 • дентальна гігієна. 

Кожна зі спеціальностей є перспективною і випускник може побудувати хорошу кар’єру як у науковій, так і практичній медицині.

Католицький університет у Ружомберок, факультет охорони здоров’я

Факультет готує фахівців уже протягом 18 років за медичними та не медичними програмами навчання. Головними плюсами вищого навчального закладу є:

високий рівень працевлаштування випускників;

нерозривний зв’язок між навчанням та практикою;

в освітньому процесі беруть участь практикуючі спеціалісти;

студенти мають можливість поїхати на стажування закордон.

Зараз абітурієнти можуть обрати один із 5 напрямків:

 • фізіотерапія;
 • лабораторні методи дослідження у охороні здоров’я;
 • підготовка медсестер та медбратів;
 • радіологічна медична техніка;
 • підготовка фахівців епідеміологів та працівників санепідемстанцій.

Університет Павла Йозефа Шафарика у Кошиці, медичний факультет

Медичний факультет почав навчати майбутніх лікарів та працівників медичної області ще з 1948 року і є найпершим в історії університету. Він буде цікавий абітурієнтам з інших країн тим, що з 1992 року там дозволено викладання англійською мовою для іноземців. Тому під час навчання можна зустріти студентів більш ніж з 50 країн світу. Крім того, диплом випускника медичного факультету визнається у всіх країнах Європейського союзу, а також у більшості штатів США.

Для студентів, які хочуть вступити до цього університету на перший ступінь навчання (бакалаврат), сьогодні доступні чотири напрямки:

 • догляд за хворими;
 • служба громадської охорони здоров’я;
 • фізіотерапія;
 • лабораторні методи дослідження у охороні здоров’я.

Університет ветеринарії

Додамо до нашого списку Університет ветеринарної медицини та фармацевтики у Кошиці. Він відмінно підійде для тих, хто мріє працювати із тваринами. До речі, напрямок теж дуже перспективний. По-перше, сільське господарство існує у всіх країнах і є важливою частиною будь-якої економіки, тож без роботи випускники не залишаються. По-друге, кількість людей, які заводять свійських тварин щороку зростає, а це означає, що в клініках завжди будуть необхідні кваліфіковані фахівці.

Цей університет є дослідницьким, його діяльність визнана як у Словаччині, так і за її межами. Він забезпечує високоякісну освіту з практичним застосуванням на основі власних наукових результатів. Навчання на бакалавріаті триває протягом 3 років.

Абітурієнт може обрати один із  чотирьох наступних напрямків:

 • безпека кормів та продуктів;
 • кінологія;
 • відносини людини та тварини – їх використання в каністерапії та іпотерапії;
 • ветеринарна медсестра.

Існують інші медичні університети в Словаччині, але ми згадували лише ті, куди в іноземців існує більше шансів вступити. Це пов’язано з тим, що словаки останні 4 роки у школі найчастіше навчаються у профільних школах та ліцеях, що дає їм велику перевагу у плані підготовки.

Магістратура по медичним напрямкам

Безперечно, якщо ви хочете, щоб навчання на медика у Словаччині було повним, то після закінчення бакалаврату варто піти навчатись на магістратуру. У всіх вищезгаданих університетах така можливість є, але водночас випускник може обрати для продовження навчання інший навчальний заклад з тим самим профілем.

Крім того, після трирічного навчання, можна спробувати подати документи до Словацького медичного університету, розташованого у місті Братислава. Після української школи це зробити досить складно – надто високі вимоги, але після навчання в іншому вищому навчальному закладі Словаччини, після гарного оволодіння словацькою  – ймовірність вступу буде вищою.