image
image
image

Нітра – місце де сплітаються традиція та сучасність

Місто Нітра знаходиться на відстані лише 80 кілометрів від Братислави. Це одночасно культурне, студентське, туристичне та робоче місто (бо поряд розташовані заводи та логістичні центри). Тут кожний знайде те, що цікаве саме для нього. Чому? Зараз разповімо. 

Нітра Словаччина

Історичне обличчя

Місто було засноване ще в IX столітті та відігравало важливу роль в історії Словаччини. Нітра вважається одним із найдавніших міст у країні, його історія тісно пов’язана з формуванням слов’янської культури. До речі, саме Нітра вважається колискою словацького християнства, що має велике значення для країни. 

Місто до XIX століття було досить невеликим, але потім воно стало швидко розвиватися і у 1873 році Нітрою вже керував мер і в ньому була створена муніципальна рада. 

Обличчя сучасного міста 

Сьогодні населення Нітри складає приблизно 75-80 тисяч людей. Це середня цифра для словацького міста, тому що в Словаччині здебільшого міста з не дуже великою кількістю  населення, окрім Братислави, в якій живе приблизно 500 тисяч. Але, з іншого боку, кількість жителів взагалі не заважає будь-якому місту бути сучасним та мати все, що необхідно для комфортного життя: навчальні заклади, магазини, торгові центри, театри та кінотеатри, парки, різні кафе тощо.  

Сьогодні в Нітрі можна подивитися дуже багато культурних та історичних пам’яток архітектури та споруд. В першу чергу увагу варто звернути на:

Нітранський замок  (Nitriansky hrad) 

Він був заснований ще в XI столітті, але з часом збільшувався і зміцнювався. Там же на початку XVIII століття було збудовано верхню церкву та палац єпископа. До речі, в замку проводять різні екскурсії та цікаві майстер-класи, тому краще всього заздалегідь дізнатися коли та яка програма там буде проходити.   

Театр Андрія Багара (Divadlo Andreja Bagara)

В 1883 році був побудований перший театр в Нітрі, але на жаль, під час війни в 40-х роках, він був зруйнований. Нову будівлю театру побудували на цьому самому місце, але вже в 1992 році, і він також зараз є однією з головних пам’яток міста. 

Церква Відвідування (Kostel Navštívenia Panny Márie)

Це єпископська тринефна церква, яка була побудована ще в XVII столітті у стилі неоготики. Спочатку вона була вищою і прикрашена різноманітними елементами, але була пошкоджена під час Другої світової війни, а через два роки, внаслідок сильного урагану 1947 року, вся верхня частина вежі впала разом зі стелею. 

Агрокомплекс (Agrokomplex)

Нітра – одне з головних сільськогосподарських міст Словаччини, саме тому там розташований Сільськогосподарський університет. У місті є великий міжнародний виставковий центр, який, до речі, в Словаччині такий єдиний.

Культурні заходи та фестивалі

У Нітрі, як і в будь-якому великому словацькому місті, проходить безліч різноманітних заходів. Це, наприклад, фестиваль “Полунична Нітра”, де фермери показують, розповідають і, звичайно, пригощають відвідувачів різними сортами полуниці. Також на гостей чекають різні страви, десерти та напої, які приготовані з цієї ягоди. Проходить фестиваль у середині червня. 

Slovak car festival – 2024 року проходитиме наприкінці червня. Це один із найбільших автомобільних фестивалів у Європі. На гостей чекає незабутня подія, на яку зберуться найкращі представники автомобільного світу. 

Циганський фестиваль Amaro Fest у 2024 році буде проходити в середині липня. Заходи відбуватимуться під відкритим небом, гості зможуть подивитися на традиційні циганські танці, послухати пісні, дізнатися більше про культурні національні особливості. 

Різдвяна ярмарка – традиційно починає проходити з кінця листопада та розташована біля театру Андрія Багара. Там можна скуштувати традиційні словацькі страви та напої, а також придбати сувеніри до свят. 

Освітні можливості

Не дивлячись на те, що Нітра невеличке  місто, в ньому розташовано відразу два вищих навчальних заклади: Університет Костянтина Філософа та Словацький сільськогосподарський університет

Університет Костянтина Філософа в Нітрі 

Свою історію університет веде ще з 1959 року, коли це був лише педагогічний інститут. Згодом він змінювався та розвивався і сьогодні входить в топ-10 університетів Словаччини та має все необхідне для навчання, життя та розваг студентів. 

Абітурієнти можуть обрати один з 4 факультетів. Це педагогічний, філософський, природничий та факультет центрально-європейських наук. Там можна знайти такі спеціальності як педагоги різних напрямів та навчальних закладів, політолог, менеджер, маркетолог, культуролог, журналіст, історик, програміст, перекладач та дуже багато інших. 

Словацький сільськогосподарський університет в Нітрі 

Історія університету, як самостійної навчальної одиниці, розпочинається з 1952 року. Сьогодні головна місія університету – це підготовка конкурентоспроможних фахівців для всіх областей агропродовольчого комплексу, а також для інших сфер народного господарства – сектору машинобудування, фінансів, для установ та органів державного управління тощо.

Наразі університет пропонує навчання на 3 факультетах:

  • факультет агробіології та харчових ресурсів;
  • факультет біотехнології та харчових наук;
  • факультет економіки і менеджменту. 

Житло та студентське життя 

Обидва університети мають свої гуртожитки, тож студенти можуть подавати заявку на житло. Єдине варто пам’ятати, що Сільськогосподарський університет не селить студентів, яким на момент вересня немає 18 років. Якщо абітурієнт ще неповнолітній, але хоче вчитися саме там, тоді доведеться винаймати кімнату чи квартиру.

У самих гуртожитках є все необхідне. У кожній кімнаті є ліжка, столи, стільці, шафи для зберігання речей. Як і при всіх університетах, обидва навчальні заклади мають свої їдальні, де студенти можуть вигідно харчуватися за студентською картою ISIC. 

Так як Нітра має дуже вдале розташування, то у вільний час студенти можуть вивчати її околиці. Неподалік знаходяться такі міста як Тренчин, Трнава та Братислава, та й до Відня можна доїхати лише за кілька годин, тому вибір досить широкий.

Перспективи молоді у Нітрі 

Обидва університети відомі у хорошому сенсі як у самій Словаччині, так і за її межами. Тому за умови хорошого навчання, випускники легко можуть побудувати вдалу кар’єру.

Що стосується студентів Сільськогосподарського університету, то Нітра та її околиці – ідеальний варіант для майбутнього працевлаштування завдяки великій кількості підприємств та фірм. По-перше, вони можуть проходити там практику, по-друге, вже заздалегідь дізнаватися про можливість варіантів для майбутнього працевлаштування. Крім того, у місті є унікальний дослідницький центр AgroBioTech, який має сучасну дослідницьку інфраструктуру, завдяки чому там проводяться дослідження на міжнародному рівні.

Нітра – унікальне місто, де історія переплітається із сучасністю і при цьому все виглядає дуже органічно. Навколо гарна природа, є можливість ходити в гори, подорожувати, підробляти під час навчання, тому при виборі міста та університету варто обов’язково звернути увагу на нього.