image
image
image

Вартість навчання в Словаччині 

Сьогодні ми розберемо дуже важливе питання – яка вартість навчання в Словаччині та до яких додаткових витрат потрібно бути готовим. 

Вартість навчання в Словаччині

Витрати на навчання у Словаччині

Незважаючи на те, що вища освіта в Словаччині як для словаків, так і для іноземців безкоштовна, все ж таки існує кілька ситуацій, коли студент буде платити кошти. 

Навчання англійською мовою 

Якщо абітурієнт не хоче вчити словацьку (а це єдина умова для отримання безкоштовної освіти), він може вступити на спеціальність, яка буде викладатися англійською. Наприклад, вартість одного року в Технічному університеті в Кошице коштує 5000 євро (бакалавр), на медичному факультеті Університету Коменського в Братиславі – 10,5 тис. євро. 

Для отримання безкоштовної освіти університети вимагають  рівень знання словацької для вступу від А2 до В2 – все залежить від обраного факультету. Якщо наполегливо вивчати мову, рівня А2 можна досягнути десь за 3-4 місяця, на В2 – від півроку. 

Заочна форма навчання 

Також платити потрібно за навчання на заочній формі. Наприклад, один рік навчання на філософському факультеті в Університеті Костянтина Філософа в Нітрі коштуватиме 600 євро, а вартість одного року на факультеті менеджменту, економіки та торгівлі Пряшівського університету в Пряшеві вартує від 790 євро. 

Але попереджаємо, що заочна форма навчання в Словаччині означає, що заняття будуть проходити раз на тиждень (частіше за все по п’ятницям), тому бути присутнім все одно потрібно та плюс до цього, вид на проживання при заочной формі студенту не надається, тож потрібно буде шукати інші варіанти законного перебування у країні.

Продовження терміна навчання (перевступ) 

Студент буде вимушений платити за навчання ще в одному випадку: якщо він вступив на одну спеціальність, але під час навчання зрозумів, що це не те, що він очікував, та вирішив знову вступати на інший факультет чи у інший університет. Тоді йому буде потрібно заплатити за останній рік (3 курс) в цьому навчальному закладі, де він буде вчитися. Якщо студент буде перевступати двічі, то тоді і платити буде вже за два курси, тому що безкоштовно навчатися Словаччина надає можливість студентам лише 3 роки на бакалавріаті (якщо навчальна програма розрахована на 4 роки, то платити за четвертий курс не потрібно, бо це умова обраної спеціальності)  та 2 роки на магістратурі. 

Як приклад – один рік навчання на філософському факультеті в Пряшівському університеті в Пряшеві коштує 700 євро, а ось на машинобудівному факультеті в Словацькому технічному університеті в Братиславі коштуватиме 1200 євро. 

Інши витрати на навчання у Словаччині

Які ще будуть основні витрати під час навчання? 

По-перше, це оплата житла. Вартість гуртожитків в Словаччині коливається від 65 і до 120 євро за місяць. Оплачувати житло студентам потрібно раз на 3 місяця. Якщо розглядати квартиру, то ціна за однокімнатну починається від 400 євро. 

По-друге, кожному студенту потрібно пройти медогляд для того, щоб отримати вид на проживання. Його вартість 130-150 євро, але пройти потрібно обов’язково саме в Словаччині та лише один раз – якщо потім студент буде змінювати мету ВНП, ще раз проходити його вже буде не потрібно. 

Також сюди додамо оплату мобільного зв’язку (в середньому це 15 євро за місяць) та витрати на харчування. У студентів в цьому плані є великий бонус – вони можуть обідати в їдальнях за дотаційну ціну – приблизно 3,0 – 3,5 євро (перше, друге та компот). Також студенти можуть самостійно готувати, бо в кожному гуртожитку є кухня. 

На сьогодні Словаччина  – це найкращий та найвигідніший варіант, якщо порівнювати з іншими країнами ЄС, тому що тут не лише безкоштовне навчання, а й доволі доступні проживання і  витрати на щоденні потреби.