image
image
image

Як вступити до словацького університету?

Процес вступу до українських та європейських університетів має досить великі відмінності.

Ми розповімо про те, як відбувається вступ до державних університетів Словаччини, оскільки саме ця країна стає все більш популярною для абітурієнтів з України.

Насамперед, вам необхідно визначитися з університетом, факультетом та спеціальністю. Варто звернути увагу, що в різних університетах одна і та ж спеціальність може бути зі вступними іспитами і без них. Від цього залежить послідовність ваших дій. Саме зараз ми розповімо про основні етапи, які стосуються кожного абітурієнта.

Після того, як рішення прийнято, потрібно подати заявку (e-prihlášhka) до університету. Вона подається в електронному форматі, вже опісля потрібно сплатити державний збір. До речі, у Словаччині можна подати відразу кілька заяв до різних університетів.

Коли заявка подана – потрібно стежити за оновленнями сайтів університетів, де пишуть всю актуальну інформацію – це якщо вам необхідно складати вступні іспити. Якщо ж ваша спеціальність не вимагає складання ніяких тестів, то вам залишається лише чекати етапу подачі документів.
Після закриття першого терміну прийому документів (а він може бути і останнім, тому що не всі університети та спеціальності відкривають додатковий набір), у навчальному закладі засідає комісія, яка розглядає всі заявки, що надіслали абітурієнти.

Листи про попередній вступ починають приходити вже у квітні-травні, але це за умови, що ви подали документи на початку, під час першого терміну прийому. А вже влітку ви отримуєте підтвердження про те, що ви зараховані та є студентом обраного університету.

Важливо пам’ятати, що для вступу на велику кількість спеціальностей дійсно не потрібно складати вступні іспити. А дехто приймає майбутніх студентів за конкурсом атестатів. Водночас, деякі університети чекають від своїх іноземних абітурієнтів надання сертифікату про рівень словацької мови. Тож, всі умови вступу краще з’ясовувати заздалегідь, тим більше, що зазвичай, вже у вересні починає з’являтися інформація про правила вступу на наступний навчальний рік.