image
image
image

Поради для випускників – куди в Словаччині вступати після 11 класу 

Випускний клас – найгарячіша пора для українських абітурієнтів. Це той час, коли потрібно приймати одне з найважливіших рішень у житті – вибирати спеціальність, яка стане майбутньою професією та принесе користь і достойну заробітну плату у майбутньому.

Питання куди вступити після 11 класу стає популярним зазвичай вже у 10-му класі, оскільки це справді відповідальний вибір. Саме тому, для того, щоб потім не розчаруватися і не витрачати час на те, щоб перевчатися, ми радимо добре подумати. Сьогодні ми дамо поради всім, хто вже хоч раз замислювався над питанням – на кого піти вчитися після 11 класу і як не помилитися з вибором.

Куди вступати в Словаччині після 11 класу?

Зараз перед вами є вибір – вступати до одного з українських університетів чи поїхати вчитися до іншої країни. Ми рекомендуємо розглянути вступ до Словаччини. Тому що, саме тут подальша освіта після 11 класу допоможе отримати європейський диплом, який стане чудовим початком майбутньої кар’єри.

Загалом навчання в іншій країні – це великий розвиток і рух вперед. Безперечно, навчання в Словаччині після 11 класу дасть вам велику перевагу перед вашими однолітками:

 • ви станете самостійним та незалежним;
 • вивчите іноземну мову (а можливо, і не одну);
 • отримаєте європейський диплом;
 • під час навчання зможете подорожувати та підробляти.
Гуртожиток Словаччина

Вибір майбутньої професії

Після того, як з країною, де ви хочете здобути освіту, ви визначилися, настає час обирати майбутню професію. Будь-який державний університет Словаччини пропонує широкий спектр різних спеціальностей, які можуть допомогти вам розкритися як професіоналу.

Тож, на кого вчитися після 11 класу, якщо ви ще не визначилися з цим питанням? Почніть зі своїх сильних сторін. Наприклад, якщо у вас є успіхи у вивченні іноземних мов, ви цілком можете вибрати для свого майбутнього такі професії як перекладач та викладач. Якщо ж ви не уявляєте своє життя без живопису та графіки, то можете розглянути такі напрямки як дизайн, архітектура або викладання. А от якщо у вас технічний склад розуму, то найкраще вам підійдуть спеціальності, після яких ви можете працювати інженером, технологом виробництва, програмістом, тощо.

Відкриємо невеликий секрет: після навчання на технічних спеціальностях знайти роботу у Словаччині випускникам зазвичай простіше, тому що в цій країні розташовано багато виробництв. Але, якщо математика зовсім не ваше, то не варто переживати: хороший фахівець завжди може знайти роботу, головне бажання і працьовитість.

До речі, для тих, кому важко вибрати щось одне, маємо рішення й на цей випадок. У деяких словацьких університетах існують так звані комбінації спеціальностей. Термін навчання на бакалавраті залишається таким же – 3 роки, але ви отримуєте диплом із двома спеціальностями. Подібний варіант можливий не з усіма напрямками, але як приклад – перекладач іноземних мов у комбінації, викладання географії у комбінації (де додатково можна вибрати іноземну мову, фізику, біологію тощо).

Важливий момент полягає в тому, що найкраще думати про професії після 11 класу заздалегідь і обов’язково зважити всі “за” і “проти”, тим більше деякі спеціальності вимагають складання вступних іспитів, а у вас повинен бути час на підготовку.

Кого слухати під час вибору спеціальності?

Насамперед, випускник має слухати себе. Звичайно, розмовляти з батьками та обговорювати з ними своє майбутнє можна і потрібно, але ніхто, крім самого абітурієнта, себе краще не знає. Спробуйте написати список своїх улюблених предметів, перегляньте спеціальності, які під них підходять. Якщо варіантів кілька, їх можна виписати, винести для обговорення на сімейну раду, а також порадитися з класним керівником або ж з вчителями тих предметів, де ви почуваєтеся максимально сильним.

Крім того, зараз в інтернеті можна знайти велику кількість тестів на профорієнтування. Вони можуть допомогти в тому випадку, якщо ви будете правдиво відповідати на запитання і іноді можуть показати несподіваний результат, який ви навіть не розглядали, а він має право на життя.

І так, іноді абітурієнти вступають до одного університету та на одну спеціальність зі своїми друзями “за компанію”. Це не найкращий варіант для визначення свого майбутнього. Найкраще прийняти своє власне рішення, тому що хоч би як ви були схожі, інтереси кожного можуть сильно відрізнятися. Тому порадитися й обговорити вступ із друзями безперечно можна, а от сліпо наслідувати чужому прикладу – не варто.

Тверезо дивитися у майбутнє

Що ми маємо  на увазі під цим? Напрямків в університетах справді дуже багато, але завжди варто поставити собі питання – якщо я отримаю диплом того чи іншого напрямку, де я зможу потім працювати?

Багатьох студентів приваблює така професія як журналіст. Це справді цікава спеціальність, яка має на увазі участь у різних подіях. І якщо ви після закінчення університету захочете залишитись у Словаччині та знайти роботу за спеціальністю, то з цим можуть виникнути труднощі. Чому? Тому що знання мови у вас має бути бездоганним, а на телебачення шлях буде закритий на досить тривалий період, бо якщо при наполегливій праці ви зможете навчитися писати без помилок, то від акцента ви не зможете позбавитися довгий час.

Другим  дуже популярним напрямом є психологія. Теж цікава та перспективна спеціальність, яка може відкрити перед вами безліч можливостей. Але знайти роботу буде досить важко навіть після закінчення найсильнішого університету. Це пов’язано з тим, що ви повинні бездоганно говорити та розуміти по-словацьки, а ще, ви повинні довгий час прожити у Словаччині, щоб добре розуміти менталітет місцевих жителів. До цього можна додати й той факт, що словаки – зовсім не та нація, де психотерапевт є невід’ємною частиною їхнього життя.

Те саме стосується і тих спеціальностей, які вимагатимуть від вас ідеального знання законодавства як Європейського Союзу в цілому, так і Словаччини зокрема. Роки йдуть на те, щоб вивчити все необхідне, потім – на практиктику і тільки після цього ви зможете розпочати роботу.

І остання порада: якщо ви відчуваєте, що хочете бути менеджером, але через високі заробітні плати вирішили вчитися у сфері IT, то краще подумати ще раз. Прикро, якщо ви остаточно розчаруєтеся в майбутній професії ще під час навчання і зрозумієте, що це зовсім не те, чим ви хочете займатися в житті.

Найпопулярніші спеціальності

На сьогоднішній день ми пропонуємо понад 100 спеціальностей у різних університетах Словаччини і в усіх готові прийняти іноземних абітурієнтів. Нижче ми розповімо найпопулярніші напрямки, які найчастіше обирають наші студенти.

Технічні спеціальності:

 • IT-сфера (комп’ютерні мережі, інформатика)
 • Архітектура
 • Інженерія
 • Промислова логістика
 • Автомобільне виробництво

Гуманітарні та економічні спеціальності:

 • Маркетинг
 • Менеджмент
 • Готельний бізнес та туризм
 • Перекладач
 • Викладач

Розчарувався у спеціальності на початку навчання, це страшно?

На щастя, це не страшно. Чим раніше ви зрозумієте, що це не ваше, тим краще. Справа в тому, що після першого курсу ви можете перевступити на іншу спеціальність і в цьому немає нічого критичного. Вам необхідно буде ще раз проаналізувати та зрозуміти, ким ви хочете бути в майбутньому, переглянути навчальні програми різних спеціальностей та після цього подати документи (взимку-навесні).

Краще втратити один рік, але бути повністю впевненим у своєму виборі і почуватися щасливим у майбутньому.

Ми допомагаємо з вибором

Програма Free Student – це не лише можливість вступити до найкращих державних університетів Словаччини. Це ще й допомога при виборі університету та спеціальності. Наші менеджери з радістю допоможуть вам з вибором, розкажуть докладніше про декілька напрямків, щоб вам стала зрозумілою специфіка тієї чи іншої майбутньої спеціальності.

Головне, що вам потрібно розуміти: європейський диплом із фактично будь-якою спеціальністю – це вже великий шанс знайти одразу після закінчення університету перспективну роботу.