image
image
image

Страхування в Словаччині

Усі батьки переживають за своїх дітей, а коли вони їдуть навчатися за кордон, то занепокоєння стає ще більшим. А оскільки найважливіше – це здоров’я людини, про страхування варто подумати заздалегідь.

Почнемо з того, що у Словаччині страхова медицина. І, звичайно, для спокою як батьків, так і студентів оформлювати страховку потрібно обов’язково.

Наші студенти мають два варіанти. Можна оформити страховий поліс в Україні, потім щороку робити наступний і так до кінця навчання. А можна зробити першу страховку українську, а потім оформляти словацьку.

Як діє українська страховка у Словаччині?

Ви оформили страховку в Україні та приїхали до Словаччини. Якщо ви раптом захворіли, то вам необхідно зв’язатися з українською страховою і попередити їх про те, що ви будете звертатися за медичною допомогою. Після цього ви отримуєте необхідне лікування, оплачуєте послуги, збираєте всі чеки і після цього страхова компанія компенсує вам витрачені гроші у розмірі, який прописаний в умовах страховки. Орієнтовна вартість української страховки за півроку складає 50 євро.

Словацькі страхові компанії 

Якщо ви хочете оформити медичну страховку у Словаччині, то можна звернутися до будь-якої страхової, яка працює з іноземними студентами. Як варіант, можна розглянути компанії Union чи AXA Assistanc. При зверненні до місцевої страхової обов’язково потрібно уточнити, що ви студент, тоді вартість буде меншою.

Словацька страховка може бути двох видів:

  • перший покриває вартість надання лише невідкладної допомоги (це означає, що у разі різкого погіршення стану (апендициту, перелом) ви можете звернутися до лікарні чи швидкої та отримати допомогу та ліки);
  • другий варіант покриває всю медичну допомогу, але це буде коштуватиме дорожче.

Якщо у вас немає хронічних хвороб, то дешевше зробити страховку в Україні. Нашим студентам, які під час навчання хворіють на застуди чи грип, ми рекомендуємо просто кілька днів провести вдома та приймати антивірусні препарати, тому що до словацьких медичних закладів зазвичай звертаються лише із серйозними проблемами.