Основні переваги освіти у Словаччині – Free Student Slovakia

Основні переваги освіти у Словаччині

 • не потрібно результатів ЗНО
 • високий рівень навчального процесу в словацьких університетах викликаний насамперед хорошим фінансуванням освіти в Словаччині. В Словаччині освітня галузь є пріоритетною для держави. Тому, незважаючи на те, що Словаччина не відноситься до найбагатших країн Євросоюзу, освіта фінансується в достатньому обсязі. Вступ Словаччини в Євросоюз також суттєво сприяв підвищенню рівня словацьких вищих навчальних закладів та інтеграції навчального процесу в загальноєвропейський.
 • завдяки зусиллям словацько-українського культурно-освітнього товариства в рамках програми „Free Student” ви маєте можливість безкоштовно навчатись в державних університетах Словацької Республіки, які  фінансуються урядом Словаччини.
 • дипломи акредитованих вузів країн, які входять в Європейський союз, дійсні в будь-якій країні Європи. Важливим є те, що з дипломом словацького державного вузу ви можете працювати в будь-якій країні Європейського союзу. Словакія має міжнародні договори з багатьма провідними країнами світу.
 • важливою умовою програми „Free Student” є те, що університети для всіх наших студентів нададуть місця для проживання.
 • Важливою статтею витрат є харчування студента. Ціни на продукти в магазинах в Словаччині доступні для українців. Ціни на загал є схожі на наші, деякі продукти дорожчі ніж у нас, деякі – дешевші. Харчування в кафе та ресторанчиках в середньому від 4 до 8 Євро з особи. В їдальнях університету для наших студентів є комплексні обіди з трьох страв по дотаційні ціні приблизно 1,5€ з особи. Тобто, якщо підсумувати, то в середньому витрати на харчування студента такі самі, як в Україні.
 • проблемою для наших студентів в багатьох європейських країнах є те, що для навчання їм видають студентські візи і зрозуміло, що після закінчення навчання студент зобов’язаний повернутись в країну, з якої він приїхав.  Надзвичайно важливим є те, що українським студентам в Словаччині надається  не студентська віза, а дозвіл на проживання в Словаччині, що відкриває не тільки можливість вільного пересування по всій Європі та багатьох інших країнах світу, а дозволяє й з часом оформити право на постійне місце проживання, яке фактично в правах прирівнюється до громадянства Європейського союзу, окрім права голосування на виборах. А потім, через 5 років, можливо отримати і громадянство.
 • важливим є те, що під час навчання (в тому числі під час канікул), українські студенти мають право при бажанні офіційно працювати, що дає можливість ще й непогано заробити. Словацька держава, намагаючись допомогти студентам працевлаштуватись, ввела пільгове оподаткування заробітної плати студентів. Роботодавці з задоволенням приймають на роботу студентів, тому що мають можливість суттєво зекономити на податках заробітної плати працівників.
 • кращі студенти отримують премії (стипендії) від держави. Для наших студентів існує цілком реальна можливість отримувати стипендію в рамках національної стипендіальної програми, затвердженої урядом Словацької Республіки. Також державні університети мають власні стипендіальні програми, з якими можнаознайомитися безпосередньо в університеті. Основною умовою для отримання стипендії в будь-якому випадку є успішне навчання.
 • всі учасники програми “Free Student”, які пройдуть мовні курси, отримують наш консультаційний супровід впродовж  всього періоду навчання.
 • важливим є те, що згідно домовленості з словацькими університетами в рамках програми “Free Student” під час першого року навчання викладачі будуть лояльно ставитись до студентів, враховуючи, що вони закінчували не словацьку гімназію, а українську школу, в яких програми дещо відрізняються, і те, що володіння словацькою в українських студентів після закінчення мовних курсів буде на базовому рівні. Як свідчить практика, на другому році навчання наші студенти демонструють не гіршу успішність, ніж словацькі.
 • університети, в яких ми пропонуєм навчання, є державними . На жаль, в останні роки в деяких країнах Європи почастішали випадки, коли українських студентів набирають в приватні вузи, які не мають необхідної акредитації. Після закінчення щасливим студентам вручають дипломи, які коштували їм та їх батькам немалі суми, а вже через місяць-два, коли вони намагаються влаштуватись на роботу, з’ясовується, що вуз, в якому вони навчались, не акредитований і диплом не дійсний.
 • суттєвою перевагою навчання в Словацькій Республіці є близькість та спорідненість словацької і української мови, що значно полегшує як вивчення мови, так і сам процес навчання. Дуже важливим є ментальна схожість словаків та українців, – це сприяє швидшій інтеграції та приязним  товариським стосункам між українцями та словаками.
 • важливим є високий рівень безпеки в Словаччині, адже Словацька Республіка – країна з одним з найнижчих рівнів злочинності серед усіх країн Європейського Союзу. Відсутня терористична загроза.